Zpět na www.abc.cz
Některé části stránky jsou přeloženy automatickým překladačem.

ELNA-renovace s.r.o. Výrobky, činnosti

Povrchová úprava kovů

Jsme odborníci na povrchovou úpravu kovů. Povrch tryskáním očistíme, metalizací ochráníme proti korozi a závěrem provedeme dokonalý nástřik. Mezi naše zakázky patří obrovské ocelové konstrukce mostů i drobné kovářské a dekorační výrobky. [ více informací ]

Povrchová úprava kamene

S povrchovou úpravou kamene máme bohaté zkušenosti. Odstraníme mechové povlaky a nečistoty z náhrobních kamenů, pomníků a dlažby. Ve spolupráci s restaurátory zbavíme nečistot historické objekty, kamenné klenby i sochy.

Povrchová úprava cihel

Věnujeme se také povrchové úpravě zdiva. Odstraníme zbytky omítky, dočistíme pohledové povrchy sklepů, vináren a restaurací. Následně ošetříme zdivo penetrací.

Povrchová úprava dřeva

Poradíme si také s povrchovou úpravou dřeva. Odstraníme z něj nátěry, mechové povlaky a nečistoty. Ve spolupráci s restaurátorskými firmami také šetrným způsobem vyčistíme dřevěné sochy a památky.

Metalizace – stříkání zinku

Metalizace (šopování) znamená nanášení zinku stříkáním. Slouží k povrchové ochraně oceli a jiných kovů před korozí. Ošetřit metalizací lze cokoli kovového včetně veteránů. Kromě zinku používáme také další materiály jako zinacor a hliník. [ více informací ]

Žárové zinkování

Provádíme žárové zinkování kovových konstrukcí, nádrží, potrubí, zemědělských strojů a zařízení, vleků, návěsů, součástí automobilů apod. Jedná se o nástřik roztaveným materiálem, což výrazně prodlouží životnost metalizovaných celků. [ více informací ]

Nátěry a nástřiky

Provádíme nátěry a nízkotlaké i vysokotlaké nástřiky. Poradíme si s velkými kovovými konstrukcemi v terénu i s těmi menšími v našem lakovacím boxu o rozměru 4x3,6x12 m. [ více informací ]

Práškové lakování

Hledáte kvalitní práškovou lakovnu? Používáme nejmodernější technologie a přístroje. Před nástřikem povrch pečlivě odmastíme a očistíme. Ručíme za kvalitu námi používaných práškových barev. [ více informací ]

Pískování – tryskání

Pískování (tryskání) je výbornou metodou k odstranění starého nátěru a rzi. Využívá se k úpravě povrchu před aplikací nátěru či před další povrchovou úpravou. Pomocí našich mobilních tryskacích jednotek zajistíme pískování přímo u vás. [ více informací ]

Tryskání suchým ledem

Tryskání suchým ledem je rychlá a efektivní metoda odstraňování různých typů nečistot. Současně je ekologická a šetrná k čištěnému povrchu. Použitelná je v dopravě a v průmyslu elektrotechnickém, energetickém, farmaceutickém, gurmánském atd. [ více informací ]

Odstraňování graffiti

Jsme experti v odstraňování graffiti z jakéhokoli povrchu. Vyčistíme autobusy, vlaky i fasády. Poradíme si také se dřevem, sklem, mramorem, plastem i kovem. Používáme ekologicky šetrnou metodu na nechemické bázi. [ více informací ]

Čištění fasád

Nelíbí se vám zašlá fasáda vašeho domu? Možná ji stačí pouze vyčistit. Odstraníme nečistoty z jakéhokoli objektu takže jeho fasáda bude vypadat opět jako nová.

Čištění všech druhů povrchů

Vyčistíme všechny druhy povrchů – kámen, dřevo, zdivo, fasádu, kov, sklo, plast, beton atd. Nejúčinnější metodou je pískování. Jsme specialisté také na tryskání suchým ledem.

Čištění památek a historických objektů

Spolupracujeme s restaurátory na čištění památek a historických objektů. Kvalitně a šetrně zbavíme nečistot kamenné i dřevěné sochy, klenby, zdivo apod.

Čištění náhrobních kamenů

Zabýváme se také čištěním náhrobních kamenů a pomníků. Odstraníme z nich mech a nánosy špíny. Kámen či mramor bude opět vypadat jako nový.

Čištění soch

Navrátíme původní krásu kamenným i dřevěným sochám. Zbavíme je usazenin, špíny a mechu. To vše velmi šetrnými metodami a pod dohledem zkušených restaurátorů.

Abrazivní čištění

Disponujeme zařízením pro abrazivní i neabrazivní způsoby čištění různých druhů materiálů. Abrazivním tryskáním odstraníme starý nátěr a zdrsníme povrch pro další povrchovou úpravu a odmaštění.

Lakování a zinkování

Ošetříme jakýkoli kovový předmět či konstrukci zinkováním. Díky tomu zabráníme korozi a prodloužíme životnost. Poté konstrukci nalakujeme. Disponujeme lakovacím boxem pro nátěrové systémy typu syntetika, alkyd, epoxid a polyuretany.

Odstranění starých nátěrů

Kompletně odstraníme staré nátěry z kovu, dřeva a dalších materiálů. Máme mnohaleté zkušenosti i s jemným tryskáním veteránů. V našich rukou se nemusíte bát jejich poničení.

Odstranění omítky

Odstraníme omítku ze zdiva. Dočistíme pohledové povrchy restaurací nebo vinných sklípků. Očištěný kámen či cihla je tak ideálně připravena k penetraci.