Zpět na www.abc.cz
Některé části stránky jsou přeloženy automatickým překladačem.
ELNA-renovace s.r.o.

ELNA-renovace s.r.o.

Ve společnosti ELNA-renovace se specializujeme na povrchovou úpravu různých materiálů. Provádíme pískování, tryskání suchým ledem, metalizaci, nástřiky a nátěry. Jme odborníky na různé druhy čištění povrchů včetně odstraňování graffiti. Provozovnu máme na Vysočině, ale přijedeme za vámi kamkoli budete potřebovat. Podívejte se na náš web.


Povrchová úprava kovů

Jsme odborníci na povrchovou úpravu kovů. Povrch tryskáním očistíme, metalizací ochráníme proti korozi a závěrem provedeme dokonalý nástřik. Mezi naše zakázky patří obrovské ocelové konstrukce mostů i drobné kovářské a dekorační výrobky. [ více informací ]

Povrchová úprava kamene

S povrchovou úpravou kamene máme bohaté zkušenosti. Odstraníme mechové povlaky a nečistoty z náhrobních kamenů, pomníků a dlažby. Ve spolupráci s restaurátory zbavíme nečistot historické objekty, kamenné klenby i sochy.

Povrchová úprava cihel

Věnujeme se také povrchové úpravě zdiva. Odstraníme zbytky omítky, dočistíme pohledové povrchy sklepů, vináren a restaurací. Následně ošetříme zdivo penetrací.

Povrchová úprava dřeva

Poradíme si také s povrchovou úpravou dřeva. Odstraníme z něj nátěry, mechové povlaky a nečistoty. Ve spolupráci s restaurátorskými firmami také šetrným způsobem vyčistíme dřevěné sochy a památky.

Metalizace – stříkání zinku

Metalizace (šopování) znamená nanášení zinku stříkáním. Slouží k povrchové ochraně oceli a jiných kovů před korozí. Ošetřit metalizací lze cokoli kovového včetně veteránů. Kromě zinku používáme také další materiály jako zinacor a hliník. [ více informací ]

Žárové zinkování

Provádíme žárové zinkování kovových konstrukcí, nádrží, potrubí, zemědělských strojů a zařízení, vleků, návěsů, součástí automobilů apod. Jedná se o nástřik roztaveným materiálem, což výrazně prodlouží životnost metalizovaných celků. [ více informací ]

Nátěry a nástřiky

Provádíme nátěry a nízkotlaké i vysokotlaké nástřiky. Poradíme si s velkými kovovými konstrukcemi v terénu i s těmi menšími v našem lakovacím boxu o rozměru 4x3,6x12 m. [ více informací ]

Práškové lakování

Hledáte kvalitní práškovou lakovnu? Používáme nejmodernější technologie a přístroje. Před nástřikem povrch pečlivě odmastíme a očistíme. Ručíme za kvalitu námi používaných práškových barev. [ více informací ]

Pískování – tryskání

Pískování (tryskání) je výbornou metodou k odstranění starého nátěru a rzi. Využívá se k úpravě povrchu před aplikací nátěru či před další povrchovou úpravou. Pomocí našich mobilních tryskacích jednotek zajistíme pískování přímo u vás. [ více informací ]

Tryskání suchým ledem

Tryskání suchým ledem je rychlá a efektivní metoda odstraňování různých typů nečistot. Současně je ekologická a šetrná k čištěnému povrchu. Použitelná je v dopravě a v průmyslu elektrotechnickém, energetickém, farmaceutickém, gurmánském atd. [ více informací ]

Odstraňování graffiti

Jsme experti v odstraňování graffiti z jakéhokoli povrchu. Vyčistíme autobusy, vlaky i fasády. Poradíme si také se dřevem, sklem, mramorem, plastem i kovem. Používáme ekologicky šetrnou metodu na nechemické bázi. [ více informací ]

Čištění fasád

Nelíbí se vám zašlá fasáda vašeho domu? Možná ji stačí pouze vyčistit. Odstraníme nečistoty z jakéhokoli objektu takže jeho fasáda bude vypadat opět jako nová.

Čištění všech druhů povrchů

Vyčistíme všechny druhy povrchů – kámen, dřevo, zdivo, fasádu, kov, sklo, plast, beton atd. Nejúčinnější metodou je pískování. Jsme specialisté také na tryskání suchým ledem.

Čištění památek a historických objektů

Spolupracujeme s restaurátory na čištění památek a historických objektů. Kvalitně a šetrně zbavíme nečistot kamenné i dřevěné sochy, klenby, zdivo apod.

Čištění náhrobních kamenů

Zabýváme se také čištěním náhrobních kamenů a pomníků. Odstraníme z nich mech a nánosy špíny. Kámen či mramor bude opět vypadat jako nový.

Čištění soch

Navrátíme původní krásu kamenným i dřevěným sochám. Zbavíme je usazenin, špíny a mechu. To vše velmi šetrnými metodami a pod dohledem zkušených restaurátorů.

Abrazivní čištění

Disponujeme zařízením pro abrazivní i neabrazivní způsoby čištění různých druhů materiálů. Abrazivním tryskáním odstraníme starý nátěr a zdrsníme povrch pro další povrchovou úpravu a odmaštění.

Lakování a zinkování

Ošetříme jakýkoli kovový předmět či konstrukci zinkováním. Díky tomu zabráníme korozi a prodloužíme životnost. Poté konstrukci nalakujeme. Disponujeme lakovacím boxem pro nátěrové systémy typu syntetika, alkyd, epoxid a polyuretany.

Odstranění starých nátěrů

Kompletně odstraníme staré nátěry z kovu, dřeva a dalších materiálů. Máme mnohaleté zkušenosti i s jemným tryskáním veteránů. V našich rukou se nemusíte bát jejich poničení.

Odstranění omítky

Odstraníme omítku ze zdiva. Dočistíme pohledové povrchy restaurací nebo vinných sklípků. Očištěný kámen či cihla je tak ideálně připravena k penetraci.

Jak k nám